Dla Świętego Jana Pawła II

Data: 19.05.2020 r., godz. 11.22    Liczba odwiedzających: 94
Kameralne obchody 100. rocznicy urodzin Świętego
O 11.00 w Belsku Dużym rozpoczęła się transmisja z Mszy Świętej w kościele Świętej Trójcy pod przewodnictwem proboszcza ks. Jarosława Siuchty upamiętniająca patrona Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Uczestniczył w niej Wójt Władysław Piątkowski, radni gminni z wiceprzewodniczącą Ewą Maciak, dyrektor GZOPO Maria Walewska – Żółcik, dyrektor belskiej szkoły podstawowej Teresa Bogdańska oraz przedstawiciele społeczności szkolnej i mieszkańcy.

Po południu także w Sanktuarium MB Lewiczyńskiej, w którym gościł biskup krakowski i późniejszy Święty – Karol Wojtyła odprawiono Mszę Świętą celebrowaną przez ks. proboszcza Sławomira Paszowskiego, w której uczestniczyli dyrektor Justyna Błońska z PSP im. UNICEF w Lewiczynie, dyrektor Marzena Jakóbowska – Kępka z PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie, przedstawiciele społeczności szkolnych oraz strażacy ochotnicy: komendant gminny ZOSP RP dh Marcin Błoński oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewiczynie z naczelnikiem dh Tomaszem Wrzoskiem. Złożyli oni potem wiązanki kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II w centrum miejscowości. Tu powstało także serce zapalone ze stu zniczy.

Wieczorem w belskduzy24.pl usłyszeliśmy „W Wadowicach wszystko się zaczęło…” prosto z domów uczniów, nauczycieli i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. To niezwykłe muzyczno-słowne widowisko przygotowała społeczność szkolna i jej przyjaciele wraz z redakcją portalu informacyjnego prowadzone przez Krzysztofa Kowalskiego. Nie zabrakło w nim prac utalentowanych plastycznie przedszkolaków i uczniów belskiej szkoły. W finale usłyszeliśmy przepiękne wykonania pieśni w wykonaniu młodych i nie tylko, artystów.

Urząd Gminy Belsk Duży
Emilia Tomasiak