Szachowe zmagania

Data: 08.06.2017 r., godz. 08.10    Liczba odwiedzających: 2736
V Turniej o Puchar Dyrekcji Szkoły w Szachach Szybkich w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

5 czerwca o godzinie 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, rozpoczął się jubileuszowy, V Turniej o Puchar Dyrekcji Szkoły w Szachach Szybkich. Wzięło w nim udział liczne grono młodych pasjonatów tej wspaniałej gry.

Już po raz kolejny okazało się, że szachy przyciągają do siebie coraz to młodszych graczy. W tym roku grali już pierwszoklasiści! Osiemnastu uczestników rozegrało wiele pasjonujących strać w celu wyłonienia zwycięzcy.

Wśród najmłodszych uczestników podium zdobyli: III miejsce - Antek Przybytniak (kl.IIb), II miejsce - Zosia Kocewiak (kl.IIa), I miejsce – Mikołaj Jendrzejczak (kl.IIa).
Spośród wszystkich uczestników najlepsi okazali się: III miejsce – Mikołaj Jendrzejczak (kl.IIa), II miejsce - Jeremi Jendrzejczak (kl.VIa), I miejsce – bezkonkurencyjny Bogusław Pariaszewski (kl.Va).

Cieszymy się, że co roku przybywa fanów tej najbardziej popularnej na świecie strategicznej gry planszowej. Nie od dziś wiadomo przecież, że umiejętność gry w szachy niesie za sobą mnóstwo korzyści. Uczy nie tylko trudnej sztuki przegrywania, tolerancji oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Gracze ćwiczą swoją pamięć, wyobraźnie przestrzenną, rozwijają zdolności koncentracji.

Pozostaje nam tylko pogratulować zwycięzcom i zaprosić na zajęcia i kolejny turniej już za rok.