Brąz dla belskiej drużyny!

Data: 22.05.2019 r., godz. 08.15    Liczba odwiedzających: 1619
Znamy wyniki XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego dla dzieci im. Kazimierza Górskiego
17 maja 2019 r. na stadionie Miejskim w Górze Kalwarii odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dzieci do lat 13 im. Kazimierza Górskiego o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

W turnieju rywalizowały 22 drużyny, reprezentujące szkoły z powiatów: kozienickiego, grójeckiego, otwockiego, mińskiego i piaseczyńskiego. Rozgrywki objął patronatem Polski Związek Piłki Nożnej oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Świetny występ na Turnieju zanotowali chłopcy z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, którzy po emocjonujących pojedynkach ostatecznie zdobyli brązowe medale plasując się na trzecim miejscu.

A niewiele brakło by znaleźli się w wielkim finale. Zabrakło troszkę szczęścia w półfinale gdzie o rozstrzygnięciu spotkania decydowały dopiero rzuty karne.

Szczegółowe wyniki:
GRUPA C:
• PSP Belsk Duży – SP Czaplinek – 0:1
• PSP Belsk Duży – SP Czersk – 2:0
• PSP Belsk Duży – SP 2 Góra Kalwaria – 0:0
• PSP Belsk Duży – SP Bikówek – 1:0

Dzięki tym wynikom chłopcy z drugiego miejsca w grupie awansowali do fazy pucharowej Turnieju:
Ćwierćfinał:
• PSP Belsk Duży – SP Dobiesz – 1:0
Półfinał:
• PSP Belsk Duży – SP Czaplinek – 0:0 (karne 1:2)
Mecz o 3 miejsce:
• PSP Belsk Duży – SP Uwieliny – 2:0

Chłopcy wywalczyli piękny puchar, medale oraz otrzymali cenne nagrody rzeczowe a dodatkowo bramkarz zespołu Kamil Kaniewski zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju.