Siatkarze najlepsi w lidze

Data: 05.03.2024 r., godz. 17.45    Liczba odwiedzających: 312
Gracze ProNutivy SKK Belsk Duży dzięki 14. ligowemu zwycięstwu zapewnili sobie złote medale I ligi mazowieckiej seniorów.

W niedzielę, 3 marca 2024 roku kolejna drużyna przekonała się o sile siatkarzy z Belska Dużego. Tym razem liderzy 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn w pokonanym polu pozostawili UKS Herkules Sulejówek.

W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się jedynie do stanu 11:11. Po serii błędów gospodarzy, przewaga siatkarzy trenera Kamila Majewskiego wzrosła do czterech punktów (13:17). Seta efektowym atakiem z prawego skrzydła zakończył Wojciech Przybylski (19:25).

Podobny przebieg miała druga odsłona w której goście w środkowej fazie seta ponownie wypracowali przewagę punktową (7:12, 11:18). Gospodarze nie mogli poradzić sobie z agresywną zagrywką siatkarzy ProNutivy (2 asy Kuby Sygitowicza i 1 Kuby Woźniaka) oraz skutecznym blokiem. Seta zakończył skutecznym atakiem Kuba Nieora (16:25).

W trzeciej partii na parkiecie w Sulejówku pojawili się zawodnicy, którzy dotychczas nie mieli okazji występować w pełnym wymiarze, łącznie z trenerem Kamilem Majewskim. Gra się wyrównała (7:8, 10:8) i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi. Po punktowym ataku ze środka i asie serwisowym Kacpra Szwajkowskiego goście wyszli na prowadzenie 17:19. Kolejna udana zagrywka Kuby Nieory i punktowy blok doprowadził do piłki meczowej (20:24). Spotkanie błędem  w polu zagrywki zakończyli miejscowi, którzy ponieśli dwunastą porażkę w sezonie (20:25).

Wygrana w niedzielnym meczu spowodowała, że siatkarze ProNutivy na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie zwycięstwo w 1 Lidze Mazowieckiej Mężczyzn w sezonie 2023/2024.
UKS Herkules Sulejówek - ProNutiva SKK Belsk Duży 0:3 (19:25, 16:25, 20:25)

Kolejny mecz podopieczni trenera Kamila Majewskiego rozegrają w najbliższą niedzielę 10 marca 2024 roku o godz. 17:00 z wiceliderem rozgrywek SPS Radmot Jedlińsk.