Młodzi patrioci z belskich placówek oświatowych

Data: 17.11.2021 r., godz. 10.31    Liczba odwiedzających: 450
Przedszkolaki i uczniowie z belskich placówek uczcili Święto Niepodległości
Przedszkolaki i uczniowie belskich placówek oświatowych uczcili wspólnie 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każdy na swój sposób i z ciekawymi pomysłami celebrował biało - czerwone święto. Maluchy z Publicznego Przedszkola w Starej Wsi śpiewały Hymn Polski, nauczyły się “Katechizmu Polskiego Dziecka” Władysława Bełzy oraz zatańczyły do piosenki “Cała Polska w moich rękach”.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych we wszystkich placówkach tworzyły biało - czerwone kotyliony, flagi narodowe. Wspólne świętowanie to dobra okazja, by porozmawiać o tym, czym są symbole narodowe, patriotyzm czy sama niepodległość.

Wszystkie szkoły 10 listopada o 11.11 odśpiewały Hymn Polski. "Jeszcze Polska nie zginęła.." zabrzmiało w murach Lewiczyna, Belska Dużego i Zaborowa. Śpiewali pod chmurką także uczestnicy biegów "Dla Niepodległej" zorganizowanej przez organizacje pozarządowe wspólnie ze społecznością Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach. 

Przedstawiciele szkół i przedszkoli wspólnie z dyrektorami i nauczycielami wzięli udział także w obchodach gminnych. Podczas uroczystości patriotyczno - religijnej modlono się wspólnie za Ojczyznę, złożono kwiaty przy grobie współtwórcy Niepodległości księcia Zdzisława Lubomirskiego i poległych żołnierzy 44PP 13DP i odśpiewano wspólnie "Mazurek Dąbrowskiego". 

Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości:
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach
Publicznej Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie
Samorządowego Przedszkola w Starej Wsi