Fundacja Ratuj Adoptuj Pomagaj prosi o pomoc przy poszukiwaniu psiaka

Data: 06.10.2021 r., godz. 08.50    Liczba odwiedzających: 167
Nasz podopieczny, który mieszkał przez rok w Pniewie pod Nasielskiem, zaginął.
Od tygodnia go szukamy. Szukamy pieszo, samochodem, w mieście, w okolicach, rozwieszamy plakaty, rozdajemy jego zdjęcie (niestety, w obecnej sytuacji przyjęcie od nas takiej karteczki spotyka się ze znikomym odzewem). Obawiamy sie że może być już wszędzie, dlatego staramy się dotrzeć do jak największej liczby Mieszkańców województwa Mazowieckiego.

Figi dla kogoś może być „tylko psem”, dla nas jest cudownym staruszkiem, który po śmierci jedynej rodziny - swojego Pana - trafił do schroniska. Figaro przeszedł w zeszłym roku ciężką operację i cudem przeżył. Obiecaliśmy, że damy mu dom i ciepło na ostatnie lata życia.

Chciałabym serdecznie Państwa prosić o wsparcie. Może Państwo dotrą do Mieszkańców i okolic lub mieli by sugestie, jak jeszcze dotrzeć do Państwa Mieszkańców.

Może ktoś go widział? Może ktoś się nim zajął? Ze względu na zdrowie Figaro musimy go jak najszybciej zabezpieczyć.
Obecny status:
* rozwieszone zostały plakaty w Nasielsku, Pniewie, Cekcynie oraz kilka nad jeziorym Zegrzyńskim i na wjeździe do Płońska (od strony Nasielska)
* rozdajemy ulotki do portfela ze zdjęciem Figaro i naszymi numerami telefonów
* poinformowane są schroniska oraz przytuliska w woj. mazowieckim, łódzkim, warm-maz, świętokrzyskim, lubelskim
* codziennie! przemierzane są okolice Pniewa (gdzie zaginął) oraz Nasielsk
* najprawdopodobniej widziany był w poniedziałek i wtorek (27.09-28.09) w okolicach sklepu Lewiatan Guliwer, ryneczku i bloków przy ulicy warszawskiej. Tu najczęściej sprawdzamy okolice, rozmawiamy z mieszkańcami i sprzedawcami na targu. Najprawdopodobniej oznacza, że nie mamy pewności, czy osoby, które wskazały, iż widziały Figiego, rzeczywiście go widziały. W Nasielsku i okolicach biega mniejszy szary psiak, którego kilka osób wskazało jako Figaro.

Na FB założyliśmy wydarzenie http://bityl.pl/NNQVc , na którym znajdują sie bieżące informacje i zachęcanie do wsparcia nas w poszukiwaniach (rozwieszanie plakatów, spacery w terenie w celu poszukiwania Figaro)

------
Mazowieckie! Zaginął!
Figaro to 12 letni staruszek, który w dniu 26.09 wyruszył z suniami rezydentkami z domu tymczasowego na "przechadzkę". Sunie wróciły w nocy, Figaro nadal nie ma.

Figaro jest po operacji jelita. Rok temu spędził 24 dni w Klinice, gdzie ratowano jego życie.
Jest na specjalistycznej diecie i lekach. Dodatkowo ma chorą tarczycę, dostaje leki na wzrok (bo zaczyna go tracić, ale jest to starcze osłabienie wzroku, nie zaś szybko postępująca utrata), na demencję. Waży wizualnie ok. 30kg (w rzeczywistości ok 20 kg) - przez to że ma sierść owieczki wygląda na większego. Jest w obroży czerwonej z zawieszką żółtą, do której przyczepiona jest adresatka + obroża szara Foresto na kleszcze.
Ma chip zarejestrowany, ale ze względu na jego sierść może być trudno go znaleźć.
Widziałeś/-aś go? Zadzwoń!: 698 672 637, 889 258 443, 607 606 125
FB i Instagram: @fundacjarap