Aktualności

Konkursowe palmy

Data umieszczenia:

W Niedzielę Palmową przed ołtarzem polowym Sanktuarium w Lewiczynie zgodnie z wieloletnią tradycją licznie zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami, by wziąć udział w konkursie na najwyższą, a także najpiękniejszą palmę.

Z inicjatywy rodziców PSP im. UNICEF w Lewiczynie w tym roku każda klasa przygotowała swoją palmę, chociaż nie brały one udziału w konkursie. Było to wspólne działanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Najpierw dzieci robiły kolorowe kwiaty z krepiny, gromadziły inne materiały, a w czwartek i piątek z pomocą rodziców tworzyły wielobarwne palmy. Zachwycały one pomysłowością, wielkością i cieszyły oczy obserwatorów. Uczniowie klasy IV mogli się pochwalić największą palmą, która mierzyła około 3 m. Jednak najwyższą biorącą udział w konkursie okazała się palma wykonana przez rodzinę Julii Łumińskiej, uczennicy klasy II naszej szkoły. Widocznie górowała ona nad „lasem palmowym”, gdyż miała aż 6 m.

Komisja przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, a wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Uczniowie naszej szkoły za zaangażowanie i wzbogacenie ekspozycji palm otrzymali albumy o objawieniach fatimskich ufundowane przez proboszcza ks. Andrzeja Juńczyka.

(M. Bojaczuk, Z. Kiełbowska)

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14