Aktualności

Podzielili się pasją i energią

Data umieszczenia:

W dniu 3 kwietnia odbyło się spotkanie organizacji pozarządowych gminy Belsk Duży zorganizowane wspólnie przez Wandę Drobiszewską liderkę Fundacji Pomocna Dłoń i gospodarza spotkania Władysława Piątkowskiego Wójta Gminy Belsk Duży.

Chcielibyśmy, aby działające na terenie naszej gminy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne nawiązały współpracę między sobą, podkreślała na początku spotkania Wanda Drobiszewska.

Liderzy III sektora podzielili się informacjami na temat swojej działalności i pochwalili się planami na rok 2017. Krzysztof Małachowski, Prezes Stowarzyszenia Kibicujemy z klasą im. Jakuba Ławeckiego zaprosił na wspólne wyjazdy na mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej i wykorzystania tych wspólnych wycieczek. Iwona Klaus i Edyta Kołacz ze Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie podzieliły się pomysłami do działania na rzecz mieszkańców Starej Wsi. Joanna Sadowska i Zofia Siedlecka pochwaliły się działalnością seniorów zgromadzonych wokół Stowarzyszenia Seniora Relaks. Marcin Błoński prezes Ochotniczej Straży Pożarnej opowiadał na temat współpracy z młodzieżą zgromadzoną w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, a Krzysztof Kowalski przedstawiciel klubu GKS opowiadał o sukcesach sportowych dzieci i dorosłych połączonych pasją piłkarską.

Łęczeszyckie Stowarzyszenie Wędkarskie przedstawił Robert Szczepaniak, zapraszając na czerwcowe obchody Dnia Dziecka czy opowiadając o planach związanych z Letnią Szkółką Wędkarską. Jedenastoletnią działalność charytatywną swojej organizacji opisywały Wanda Drobiszewska, Bożena Grzejszczyk i Teresa Majda z Fundacji Pomocna Dłoń. Parę słów na temat Chóru Liturgicznego „Cor Matris” z Lewiczyna powiedział dyrygent Marcin Pyra wraz z chórzystami. Na spotkaniu nie zabrakło także sołtysa z Belska Dużego Agnieszki Prokopczyk.

Gośćmi specjalnymi spotkania były Dorota Lenarczyk, sekretarz Stowarzyszenia W.A.R.K.A. oraz Agnieszka Listkiewicz Kierownik Biura LGD Wszyscy Razem, które zachęcały do korzystania do funduszy zewnętrznych do realizacji swoich działań i projektów. Informacja to klucz do sukcesu podkreślał Władysław Piątkowski Wójt Gminy.

Na spotkaniu jego uczestniczy udowodnili, że nasza gmina jest pełna ludzi, którzy potrafią realizować swoje pasje i marzenia, zmieniając bliższe i dalsze otoczenie, angażując się w działania społeczno- sportowe, podkreślali organizatorzy.

E. Tomasiak
UG Belsk Duży

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14