"Jesteśmy cząstką Ojczyzny"

Data: 04.02.2019 r., godz. 08.44    Liczba odwiedzających: 666
Premiera książki dr Remigiusza Matyjasa
W dniu 3.02.19 w Pałacu Mała Wieś miała miejsce premiera książki dr Remigiusza Matyjasa "Jesteśmy cząstką ojczyzny. Z patriotycznych tradycji gminy Belsk Duży" wydanej przez belski samorząd w celu upamiętnienia obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości w Gminie Belsk Duży.

Gości obecnych na premierze przywitali właściciele pałacu Wiesława i Leszek Barańscy. Nie zabrakło na niej Wójta Władysława Piątkowskiego, Radnych Gminnych Pani Ewy Maciak, Zbigniewa Byrskiego i Ewy Łubińskiej, Sekretarza Renaty Ostatek, dyrektor zaborowskiej szkoły Marzeny Jakubowskiej-Kępki oraz mieszkańców gminy i gości.

Autor książki podkreślał, że społeczność belskiej gminy zapisała się na kartach historii naszej ojczyzny. Nasi przodkowie decydowali o losach Europy walcząc pod Wiedniem, pod Somosierrą, walcząc o Polskę niepodległą, biorąc udział w powstaniach, czy budując świadomość o Polsce, o tym jak być Polakiem. 

Publikacja ta jest wyjątkową pamiątką i prezentem dla przyszłych pokoleń. Zostanie przekazana bibliotekom gminnym, szkolnym i wojskowym w naszym powiecie.

E. Tomasiak