Wycieczka "Niepodległości"

Data: 11.10.2018 r., godz. 08.50    Liczba odwiedzających: 570
Wycieczka w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 1 października 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków oraz uczniowie z młodszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach wyruszyli na patriotyczną wycieczkę do Warszawy.

Uczennice klasy III tak opisują owe wydarzenie.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Sejmie. Z zaciekawieniem wszyscy rozglądaliśmy się po Sejmowej Sali Posiedzeń. Potem w czasie przejażdżki widzieliśmy Belweder, pomniki Józefa Piłsudskiego i Fryderyka Chopina oraz budynki ambasad i ministerstw.

Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. Podziwialiśmy budowle dawnej Warszawy, z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści przewodnika o Pałacu Saskim czy Gościnnym Dworze. Nie mogło również zabraknąć lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Przebywaliśmy w pomieszczeniach zajmowanych przez władców. Dowiedzieliśmy się o życiu i ówczesnych królewskich zwyczajach oraz uczyliśmy się ukłonów. Po obiedzie udaliśmy się na spacer. Podziwialiśmy Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Grób Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto.

Wiemy, gdzie znajduje się ulica Romualda Traugutta, którego imię nosi nasza szkoła. Widzieliśmy pomniki Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika i księcia Józefa Poniatowskiego.

Do Łęczeszyc wracaliśmy z dużym zasobem nowej wiedzy, oczarowani wystrojem wnętrz, w których ważyły się losy Polaków oraz obecnie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszego kraju.

Elżbieta Brzozowska - organizator wycieczki;
Nikola Górzyńska, Maja Jakubczak i Lena Korczak – uczennice kl. III.