Uroczyste otwarcie hali sportowej

Data: 28.09.2018 r., godz. 09.38    Liczba odwiedzających: 1513
W dniu 27 września odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym.
W dniu 27 września uroczyście otwarto inwestycję na którą czekali miłośnicy sportu w całej gminie Belsk Duży.

- Dzisiaj spotkaliśmy się, aby cieszyć się wspólnie z tego dzieła, mówił w dniu otwarcia Wójt Władysław Piątkowski. Bardzo dziękuję Radzie Gminy za podjęcie tej decyzji, bo za nią poszły pieniądze. Dziękuję mieszkańcom gminy za cierpliwość, a zebranym za ich dzisiejszą obecność.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, kardynał Kazimierz Nycz, radny sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, gospodarz gminy Wójt Władysław Piątkowski, Bogusław Sikorski Przewodniczący Rady Gminy, Ewa Łubińska Przewodnicząca Komisji Oświaty, Maria Walewska - Żółcik Dyrektor GZOPO oraz dyrektor gimnazjum Janina Pawełek.

Wśród zaproszonych gości byli również radni powiatowi, radni gminni, dyrektorzy i pedagodzy z belskich placówek oświatowych, pracownicy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, przedstawiciele wykonawcy, inspektorzy nadzoru, służby mundurowe: komendanci Policji i Państwowej Straży Pożarnej, przedsiębiorcy, sołtysi, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych i belskich organizacji pozarządowych, duchowieństwo oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej, rodziców i absolwenci.

- Hala sportowa przy Publicznym Gimnazjum im. Ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego została zaprojektowana przez firmę Witold Malmon WM Projekt i wykonana przez korporację Budowlaną Darco z Radomia. Budynek hali sportowej mieści boiska do gier w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę, a także zaplecze z przebieralniami, sanitariatami, salami gimnastyki korekcyjnej, siłownię, pokój instruktorów i magazyny na sprzęt, mówiła z dumą Maria Walewska – Żółcik odpowiedzialna z ramienia Wójta Piątkowskiego za zrealizowanie tej imponującej inwestycji.

Inwestycja, pochłonęła 4 844 742 złote. Sfinansował ją samorząd gminy Belsk Duży oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 2 300 000 złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Salę fitness wyposażyła firma Ferrero Polska, a sprzęt czyszczący ufundowała firma Döhler Polska Sp. z o.o. z Kozietuł.

Obiekt posiada widownię na 150 miejsc i jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Już teraz zapraszamy do korzystania z obiektu. W dniu otwarcia rozegrano pierwsze mecze w siatkówkę pomiędzy uczniami, nauczycielami i absolwentami gimnazjum. Kolejnym wydarzeniem sportowym jest Tydzień Sportu w którym gośćmi specjalnymi są dzieci i młodzież ze wszystkich placówek oświatowych Gminy Belsk Duży.

E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej