Podzielili się zwycięstwem

Data: 12.06.2018 r., godz. 08.45    Liczba odwiedzających: 783
“Niepodległa 1918-2018”
Uczniowie z Lewiczyna i Belska Dużego okazali się najlepsi w XVII Gminnym Konkursie Historycznym. W tym roku odbywał się w on Łęczeszycach pod hasłem: “Niepodległa 1918-2018”.

Hasło tegorocznych zmagań w Gminnym Konkursie Historycznym nawiązywało do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Belsk Duży czekało 45. pytań w formie testu. Niektóre z nich związane były z gminą Belsk Duży. Za przygotowanie konkursu odpowiedzialny był Daniel Wawryniuk, nauczyciel historii w PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach i PSP im. UNICEF w Lewiczynie.

Najlepiej z testem poradzili sobie uczniowie z PSP im. UNICEF w Lewiczynie oraz PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Na pierwszym miejscu ex-aequo uplasowali się Szymon Witczak oraz Kamil Kaniewski, którzy osiągnęli wynik 39. punktów. Na drugiej pozycje znaleźli się Albert Tulin (PSP Belsk Duży) i Ignacy Woźniak (PSP Łęczeszyce) – po 36 punktów. Najniższy stopień podium przypadł reprezentantom PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie: Joachimowi Wójcikowi i Alicji Kalinowskiej. Uczniowie z Zaborowa zgromadzili po 34. punkty.

Wyniki:
1. Szymon Witczak (PSP Lewiczyn) – 39 punktów
1. Kamil Kaniewski (PSP Belsk Duży) – 39 punktów
2. Albert Tulin (PSP Belsk Duży) – 36 punktów
2. Ignacy Woźniak (PSP Łęczeszyce) – 36 punktów
3. Joachim Wójcik (PSP Zaborów) – 34 punkty
3. Alicja Kalinowska (PSP Zaborów) – 34 punkty

Uczniów do konkursu przygotowali: Daniel Wawryniuk (Łęczeszyce, Lewiczyn), Dominika Dudek (Belsk Duży) oraz Krzysztof Wójcik (Zaborów).

Na koniec wszyscy uczniowie odebrali z rąk dyrektor GZOPO w Belsku Dużym, Marii Walewskiej-Żółcik nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Książki zostały ufundowane przez Wójta Gminy Belsk Duży.

Krzysztof Kowalski
Źródło: belskduzy24