GKS na podium

Data: 05.12.2023 r., godz. 16.39    Liczba odwiedzających: 174
Piłkarze GKS-u Belsk Duży zajęli doskonałe drugie miejsce podczas turnieju halowego w Jasieńcu.

Seniorzy GKS-u Belsk Duży zajęli doskonałe drugie miejsce w XIII edycji Turnieju Mikołajkowego organizowanego przez klub Iskra Zbrosza Duża. 


W sobotę, 2 grudnia podobnie jak w latach ubiegłych piłkarze z Belska Dużego udali się na turniej organizowany przez klub ze Zbroszy Dużej. Los przydzielił GKS do bardzo wymagającej grupy A. Rywalizowali kolejno z KS Zodiak Sucha, GPSZ Głuchów, PKS Snajper Błędów oraz gospodarzem zmagań.


Poczynania w grupie A GKS Belsk Duży zakończył z bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki. Do półfinału awansowali więc z pierwszego miejsca.


GKS Belsk Duży – KS Zodiak Sucha 4:3
GKS Belsk Duży – GPSZ Głuchów 3:0
GKS Belsk Duży – PKS Snajper Błędów 2:0
GKS Belsk Duży – Iskra Zbrosza Duża 0:1


W półfinale belski zespół zmierzył się z Husarią. Bardzo szybko udało osiągnąć się kilku bramkową przewagę, a całe zmagania zakończyły się zwycięstwem GKS-u 5:1.


GKS Belsk Duży – Husaria 5:1


W finale powtórzył się mecz z fazy grupowej. Na przeciwko belskiego teamu stanęła ekipa z Głuchowa. Mecz był bardzo wyrównany, a o końcowym triumfie zadecydowała jedna bramka…


GKS Belsk Duży – GPSZ Głuchów 0:1


GKS wystąpił w składzie: Łukasz Balewicz – Jan Bińkiewicz (C), Krzysztof Kowalski, Karol Prasek, Jan Kozłowski, Aleksander Dulemba, Wiktor Kacprzak, Kacper Skowroński, Damian Kempka, Piotr Skonecki.