Srebrny GKS w Jasieńcu

Data: 04.12.2022 r., godz. 19.34    Liczba odwiedzających: 126
Piłkarze GKS-u Belsk Duży zajęli drugie miejsce w turnieju mikołajkowym zorganizowanym przez klub Iskra Zbrosza Duża.

W sobotę, 3 grudnia drużyna seniorów GKS-u Belsk Duży wzięła udział w jubileuszowym, X Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Iskrę Zbrosza Duża.


Los przydzielił zespół z Belska Dużego do grupy A, w której zwyciężyli z Mogielanką Mogielnica 2:0 oraz Orłami Galota 1:0. Podzielili się punktami natomiast z GKS Kraska Jasieniec i z pierwszego miejsca awansowali do fazy pucharowej!


W półfinale GKS zagrał z Iskrą Zbrosza Duża. Gospodarz turnieju postawił twarde warunki, ale koniec końców to team Adama Czarneckiego cieszył się z triumfu. Zwycięstwo 2:0 dało im awans do wielkiego finału!


W finale rozgrywek GKS zmierzył się z faworytem zmagań, Mazowszem Grójec. Po dobrej grze i bramce Mateusza Pawłowskiego belszczanie wyszli na prowadzenie z ekipą z okręgówki. Grójczanie odrobili straty, niestety, z nawiązką. Zwycięskiego gola zdobyli w ostatnich minutach spotkania…


Cieszy bardzo dobra gra zespołu z Belska Dużego, a przede wszystkim drugie miejsce, które było jak najbardziej zasłużone!


Faza grupowa:
GKS Belsk Duży – Mogielanka Mogielnica 2:0 (Pawłowski ⚽️, Onuczyński ⚽️)
GKS Belsk Duży – Orły Galota 1:0 (Baczyński ⚽️)
GKS Belsk Duży – Kraska Jasieniec 0:0


Półfinał:
GKS Belsk Duży – Iskra Zbrosza Duża 2:0 (Pawłowski ⚽️, Kacprzak ⚽️)


Finał:
GKS Belsk Duży – Mazowsze Grójec 1:2 (Pawłowski ⚽️)


Skład GKS Belsk Duży: Dominik Ostrowski (gk), Jan Baczyński, Wiktor Kacprzak, Damian Kempka, Mateusz Jakóbczak, Krzysztof Kowalski, Adam Czarnecki, Rafał Maciak, Krystian Onuczyński, Mateusz Pawłowski.


GKS Belsk Duży


GKS turniej.jpg (327 KB)