Młody piłkarz z belskiej szkoły piłkarskim „Diamentem Mazowsza”

Data: 01.12.2017 r., godz. 08.26    Liczba odwiedzających: 626
Michał Maciejczyk powołany do kadry Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej
Michał Maciejczyk to uzdolniony sportowo uczeń klasy Vb Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym oraz utalentowany piłkarz GKS Belsk Duży.

W ostatnim czasie, Michał został powołany na piłkarskie konsultacje kadry Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej chłopców urodzonych w 2006r, w których łącznie wystąpiło ok. 70 młodych piłkarzy z całego rejonu radomskiego.

Michał zaprezentował się na tyle korzystnie, że ostatecznie został powołany do 12-osobowej kadry ROZPN, która 22.11.2017r uczestniczyła w turnieju „Diamenty Mazowsza”, organizowanym corocznie przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Turniej zgromadził najlepszych młodych piłkarzy Mazowsza, uczestniczyły w nim reprezentacje poszczególnych okręgów : Warszawy I i II, Siedlce, Płock, Ciechanów/Ostrołęka i Radom.

W turnieju świetnie spisała się kadra r. 2006 ROZPN, w której Michał zaprezentował wysoki poziom umiejętności piłkarskich i z pełnym zaangażowaniem grał na pozycji obrońcy. Ostatecznie drużyna po emocjonujących spotkaniach zajęła historyczne I miejsce.

Warto nadmienić jeszcze jeden „belski” akcent tego turnieju. Otóż trenerem tej reprezentacji jest p. Łukasz Wiśnik, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w PSP w Belsku Dużym.

Szczegółowe wyniki kadry 2006:

OZPN Radom – OZPN Siedlce – 2:4
OZPN Radom - OZPN Płock – 2:0
OZPN Radom – OZPN Warszawa II – 4:1
OZPN Radom – OZPN Warszawa I – 2:0
OZPN Radom – OZPN Ciechanów/Ostrołęka – 7:1

Brawo Drużyna, brawo Trener, brawo Michał! Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Zespół ds. promocji PSP Belsk Duży